Venezuela’da Emeklilere Petro İle Noel İkramiyesi

Kripto Para Petro’yla Noel İkramiyesi

Venepress’de çıkan haberlere bakılırsa, Venezuela Başkanı Maduro ülkedeki emeklilerin Noel ikramiyelerini Venezuela’nın ulusal kripto parası Petro ile alabileceklerini bildirdi. 28 Şubat 2018’de piyasaya sürülen, ülkenin petrol ve altın rezervleri ile desteklen Petro birçok açıdan beklentilerin uzağında kalmıştı. Sadece Maduro için değil. Eyaletlere iki ayda bir 1 milyon Petro tahsis eden Maduro endüstriyel gelişmelerin yanı sıra ziraat için de Petro fonları yaratılacağını açıklamıştı.

Cenup ABD ülkesi, devamlı kripto paralarla gündeme geliyor. Son zamanlarda, Maduro vatandaşları için bir kripto para ödemeler ağı kurma niyetinde bulunduğunu deklare etti. Ülkenin ulusal petrol şirketi Petrolas de Venezuela SA, Merkez Bankası’ndan ödeme seçenekleri arasına Bitcoin ve Ethereum’unda dahil edilmesini istedi.

Venezuela Enflasyon’un Pençesinde Kripto Paralara Sarıldı

Ülkenin önde gelen kripto yatırım bankası Glufco, POS sistemi yanı sıra kripto banka kartı servisini başlattı. Bunlara ek olarak, CoinDance verilerine bakılırsa, Venezuela’daki mahalli Bitcoin hacmi Kasım ayının ikinci haftasında 144.150.090.255 hacimle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla beraber, ülkede görünüşte büyüyen kripto paraların benimsenmesine karşın, Venezuela istikrarsız ekonomisi dolayısıyla kripto para geliştirmeleri mevzusunda birçok ülkenin peşinde kaldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir