Venezuela’da kripto paraların kullanımı azalabilir

Venezuela’da kripto paraların kullanımının daha çok yaygın hale gelmesi için yeni bir ekip adımlar atılıyor olmasına karşın hemen hemen bugüne dek fazlaca fazla alanda kripto para kullanımı gerçek olamadı. Ülkede kripto para daha fazlaca madencilik dolayısı ile kullanılırken, bazı alanlarda hükümetten gizli saklı olarak satış yapabilmek ve vergi mevzusunda problem yaşamamak için kripto paraların kullanıldığı mahalli basına yansımış durumda.

Ülkede Bitcoin ve Petro kullanımı içinde da farklar bayağı fazla iken, birçok insanoğlunun kripto paralarını iyi mi gizli saklı dokunabilecek oldukları konusunu araştırdıkları ve kripto para sahiplerinin hükümetten gizli saklı olarak hareket etmek için öteki yakında bulunan ülkelerin borsalarını etken olarak kullanmaları göze çarpıyor.

Bitcoin kullanımı ve Petro kullanımı azalabilir

Ekonominin ülkede daha kötüye gitmesi dolayısı ile gelecek birkaç aylık sürede mahalli basına nazaran kripto para kullanımında da %5 oranından daha çok gerileme olabilecek olduğu ve karlılık oranlarının düşmeye başlaması ve yıl sonu beklentisinin gerçek olmaması durumunda Venezuela halkının kripto paralara da küsebilecek ve yüz çevirebilecek oldukları iddia edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir