Vietnam Kripto Para Donanımlarını Yasakladı

Vietnam yönetimince alınan karar sonucunda ülkede kripto para madenciliği cihazları yasaklandı. Vietnam yönetiminin kripto para donanımlarını yasaklama sebebi ile ilgili olarak tam izahat yapılmazken, ülkede Maliye Bakanlığı ve iktisat yönetiminin bu durumu desteklediği, kripto para madenciliği cihazlarının ve donanımlarının ithal edilmesini yasakladığı açıklandı. Ülkede madencilik icra eden grupların ise bu durumdan dolayı birçok madencilik icra eden grubun mağdur olacak olduğu ifade edilirken, tam olarak niçin dolayı cihazların yasaklandığı mevzusunda izahat yapmadı.

Vietnam kripto para madenciliği alanında oldukca fazla popüler bir ülke olmamasına karşın kripto para madenciliğinin bireysel olarak en fazla yapıldığı ilk 10 ülke içinde.

Venezuela Yolunda İlerliyorlar

Venezuela örneğinde olduğu şekilde kripto para madencilik cihazını yasaklayan Venezuela’dan sonrasında Vietnam yönetimince bu tür yasaklar uygulanmak istemesi ülkelerde kripto paralara karşı negatif durumların bununla beraber gelebildiğini gösteriyor. Kripto para madencilik cihazlarının tamamen yasaklanması gerçek olabilir iken ülkelerde gene belirli bilgisayar parçaları satışı yardımıyla tam performanslı şekilde olmasa bile kripto para madenciliği yapılabiliyor.

Bilgisayar donanımlarının mecburi olarak ithal edilmesi gerektiği ve bilgisayar parçalarının son aşama lüzumlu parçalar olmasından dolayı tüm dünyaya bilgisayar parçaları ithal ediliyor yada ülkeler tarafınca üretiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir