Visa Inc. CEO’su: Blockchain biraz yavaş kalıyor

Visa Inc. CEO’su Alfred F. Kelly Jr, Blockchain teknolojisinin kendi müşterileri adına büyük oranda yavaş bulunduğunu ve bu yavaşlık dolayısı ile kendileri için pek fazla kullanılabilir bir teknoloji olmadığını deklare etti. Kripto paraların ve zincir teknolojisinin gelişiminin son aşama iyi gelişmeler bulunduğunu ifade eden CEO Kelly, yatırımcıların bu mevzuda informasyon sahibi olmasını, hükümetler ve devletlerin yeni zincir teknolojisi mevzusunda informasyon sahibi olmasının ise kesinlikle pozitif yönde süreci daha da fazla hızlandırmak mevzusunda etkin bir rol oynayabilecek olduğu açıklamasında bulunmuş oldu.

Zincir teknolojisi hakkında birkaç senedir devam eden gelişmeler, kripto paraların 2009 yılından sonrasında 2013 senesinde daha çok popüler olmaya başlaması şeklinde etkenler gününüze kadar sürerken, hala zincir teknolojisi hakkında kesinlik kazanmış olan güvenilirlik mevzusunda informasyon ve belge maalesef ki bulunmuyor.

Yeni araştırmalar sürecek

Yeni zincir teknolojisi araştırmalarının sürecek bulunduğunu belirten birçok şirket, kendilerinin daha gelişmiş teknolojiler ve pazarlanabilecek olan yeni nesil zincir teknolojisi ile geliştirilmiş sistemler üretecek olduklarını belirtiyorlar. Türkiye’nin de bu mevzuda bazı açıklamaları var ve bu teknoloji yakından izleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir