Visa’nın Üst Düzey Yöneticisi Bitcoin’i Yerin Dibine Soktu

Dünyanın en büyük ödeme altyapısı sağlayıcıları içinde yer edinen Visa’nın üst düzey bir yöneticisi, bugüne dek Bitcoin’e yöneltilen en büyük suçlama ve eleştirilerden birine imza attı. Kripto para biriminin her dolandırıcı ve kirli politikacı tarafınca kullanıldığını öne devam eden yönetici, borsa yatırımcılarının bundan haberi bile olmadığını iddia etti.

Financial Times gazetesine demeç veren Visa’nın CFO’su Vasant Prabhu, yatırımcıların Bitcoin ve diğeri altcoinlerle ilgili yanlış bilgilendirildiğini düşündüğünü söylemiş oldu.

Kirli politikacılar kripto para işinde!

Prabhu, “O denli alakasız insanoğlu bana Bitcoin’le ilgili sorular soruyor ki, bu durum beni oldukça korkutuyor. Bilirsiniz, havalimanına götürmüş olan limuzin şoförü benzer şekilde alakasız insanoğlu. Ne yaptıklarına dair hiçbir fikirleri yok. Dünya üstündeki her dolandırıcı ve kirli politikacı, iddia ediyorum, kripto para sektöründedir” dedi.

“Bitcoin’in değersiz bulunduğunu söylediğim için Silikon Vadisi’ndekiler benim benzer şekilde insanların dinozor bulunduğunu, yeni nesil teknolojilere ayak direttiğimi düşünüyor olabilirler” diyen Prabhu’ya gore Bitcoin bir balon ve illa ki patlamaya mahkum.

Kendi akrabaları da Bitcoin yatırımı yapmış

Öte taraftan Prabhu’nun anlattıklarına bakılırsa, Visa CFO‘sunun uzak akrabalarından birçok kişi de Bitcoin’e yatırım yapmış durumda. Aile fertlerinin bir araya gelmiş olduğu şükran günü yemeğinde Prabhu’nun uzak bir akrabası, kendisine 8,000 dolar tutarındaki kripto para yatırımını ikiye katlamayı başardığını söylemiş.

Yalnız bu olay bile Prabhu’nun Bitcoin’in balon olduğuna dair inancını değiştirmişe benzemiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir