Vitalik Buterin Kripto Paralarla Nasıl Tanıştığını Anlattı: Bitcoin Hesap Makinesi Gibiydi

Yakın tarihindeki bir röportajda, dünyanın en kıymetli ikinci kripto para birimi Vitalik Buterin yaratıcısı olduğu Ethereum’un arkasındaki motivasyondan bahsetti.

Buterin, eğer Bitcoin hesap makinesiyse Ethereum akıllı telefondur benzetmesi yapmış oldu. Ailesi Rusya’dan Kanada’ya göçen Vitalik Buterin, Business Insider’a verdiği röportaja kripto para sektörüne iyi mi dahil bulunduğunu açıklayarak başladı. İşte o açıklamalar:

İlk ilkin 2011’de bir tek Bitcoin ile ilgilenerek kripto para sektörüne giriş yaptım. Hakikaten garip bir şey bulunduğunu düşünüyordum. Sektöre giderek daha çok dahil olmaya başladım. Bitcoin Magazine’i kurdum.

Buterin sonrasında, ortalama iki yıl süresince Bitcoin ile ilgili bazı emek harcamalar yaptığını, sonunda ise tam zamanlı olarak Bitcoin’e odaklanmak için üniversiteden ayrıldığını deklare etti.

Kısa bir süre sonrasında, bir tek “eşler arası bir para birimi” oluşturmak için Blockchain teknolojisiyle yapabileceğim daha çok şeyin bulunduğunu fark ettim. Böylece, Ethereum’un ana fikri, ortaya çıktı.

Vitalik Buterin sonrasında Bitcoin’in Ethereum ile çözmeye çalmış olduğu en büyük probleminin ne işe yaradığını deklare etti:

Bitcoin’in işlevselliği fazlaca sınırı olan. Bir cep hesap makinesi ile bir akıllı telefon arasındaki farkı düşündüm. Hesap makinelerinin tek bir işlevi var ve bu işlevini fazlaca iyi bir halde yerine getiriyor. Sadece insanoğlu daha çok şey ister diye düşündüm.  Bir akıllı telefonunuz var, akıllı telefonda, uygulama olarak bir hesap makinesi var, müzik çalabiliyorsunuz, bir web tarayıcınız var. Neredeyse her şey var

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir