Vitalik Buterin: Mr. Bitcoin Tam Bir Sahtekar

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, son dönemde merak edilmeye devam eden sadece en üst seviyeye çıkan Bitcoin’in sahibinin kim olduğuna dair sorulara hemen hemen cevap bulunamaması sonrasında Mr. Bitc0in’i yerden yere vurdu. Kendisini saklayan ve hiçbir şekilde basına izahat yapmayarak adının gizli saklı kalmasını elde eden Bitcoin’in yaratıcısı, bu sayede milyarlarca dolarlık varlığını koruyabiliyor ve ihtimaller içinde zararları önleyebiliyor.

Hali ile Bitcoin’in sahibi ihtimaller içinde yasal yaptırımlar ile karşılaşmamak, başta ABD hükumetinin acımasız haber alma kurumlarının hedefinde olmamak adına olabildiğince kendisini saklamak istiyor.

Hükümetler Darbe Üstüne Darbe İndirebilir

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, ”Mr. Bitcoin tam bir sahtekar” ifadelerini kullanmasına karşın Bitcoin’in yaratıcısının saklanmasının arkasında yatan tek durum yatırımlar ve yüksek serveti dolayısı ile değil. Zira hükumetler tarafınca Bitcoin’in yaratıcısının bilinmesi durumunda gelecek süreçte BTC ile ilgili her mevzuda görevli tutulma riski bulunuyor. AB üyesi ülkeler, Asya ülkeleri ve ABD’nin Bitcoin ile ilgili binlerce davada görevli dokunabilecek olduğu kişinin başlangıcında Bitcoin’in sahibi geliyor. Zira Bitcoin ana kripto para birimi olarak enerjisini ve tesirini her alanda hisssettiriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir