Vitalik Buterin’den ETF Açıklaması

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, kripto para piyasasında ciddi bir gerilemeye sebep olan ETF’ler ile ilgili olarak izahat yapmış oldu. ETF dolayısı ile yatırımcıların yatırımlarını ve piyasayı dahi denetim edemediğini belirten ve tüm dikkatin ETF’ye verildiğini ifade eden Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, kripto paraların daha çok ön planda olmasını ve daha çok üstünde durulması icap ettiğini deklare etti.

ETF ve benzeri işlemlerin tesirini bir süre sonrasında yitirecek bulunduğunu fakat kripto paraların aslolan mühim etken ve unsur olarak enerjisini koruyacak bulunduğunu belirten Buterin, gelecekte de daha çok insanoğlunun kripto para sahibi olacağını ve bu durumun bununla beraber daha çok yatırımcıyı getirecek bulunduğunu deklare etti.

Beklentiler tek yönde olmasın istiyor

Buterin, tek bir işlem yada mevzunun kripto paraların tamamını kapsamasının doğru olmadığını ve ETF dahil tüm işlemler ve meydana getirilen yorumların bir süre sonrasında geride duracak bulunduğunu belirterek bu sayede bu tür olayların tesirinin kısa sürecek bulunduğunu fakat kripto paraların sonsuza kadar devam edebilecek bir yatırım aracı bulunduğunun unutulmaması önerisinde bulunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir