VPN ödemelerinde yeni dönem: Bitcoin

VPN sahibi olmak ve VPN satın almak (kiralamak) isteyen kişiler Bitcoin ödeme yöntemi olarak kullanılmadan ilkin VPN şirketlerinden eğer ki tam gizlilik istiyorlar ise sanal kartlar ile satın alım yapıyorlardı. Bu sayede ihtimaller içinde bir durumda banka kayıtları ile VPN kayıtlarına bakıldığında kişinin kim olduğu gizliliği kaldırılarak rahat bir halde bulunabiliyor ve kişisel gizlilik VPN ile %100 oranında sağlanamıyordu.

Artık vakit değişti ve Bitcoin güvenilir ve tamamen gizli saklı bir kripto para olarak yatırımcılara kar ettirdiği kadar gizlilik alanında en üst düzeyde güvenlik ve gizlilik isteyen kişilerinde imdadına yetişti.

Tamamen gizli saklı olarak ödeme yapılabiliyor

Bitcoin ile VPN ödemelerine izin vermeye başlamış olan VPN şirketleri bugün minimum 8 şirket olarak sayılabilecek iken, bu şirketlerin Bitcoin’i popüler bir ödeme aracı olarak kabul etmesi ve %100 oranında güvenlik sağlamak adına sunduğunu belirtmesi kullananların daha çok gizli saklı kalabilmelerinde etkili oluyor. VPN dışı ödeme yöntemlerine oranla VPN alan kişiler daha oldukça yavaş yavaş BTC’den yana tercihlerini kullanmayı sürdürmeye başlamış durumdalar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir