Walmart: Elektrik Faturalarının Bitcoin İle Ödenmesi İçin Çalışıyoruz

ABD’li perakende devi Walmart elektrik faturalarının kripto paralar ile ödenmesini başaracak bir teknoloji üstünde çalıştıklarını doğruladı. Kripto paralar ile ilgili olarak hemen hemen bu aşamada hiçbir ödeme yapılmıyor değil, sadece kripto paralar ile ödeme yapılabilen alanlar oldukça sınırı olan. Devlet dairelerinde, kamu bankaları dahil olmak suretiyle hususi bankalarda hiçbir şekilde kripto para ile ödeme yapılmasına onay ve izin verilmemesi dolayısı ile Walmart bu alanda öncü olmak istediklerini belirterek atılımlar yapacaklarını duyurdu.

Kripto paralar ile enerji faturalarının ödenmesi durumunda oldukça daha çok talebin olabilecek bulunduğunu belirten Walmart yönetimi, bunun hemen hemen araştırma aşamasında olduğuna değinerek, blockchain temelli bir sistem üstünde çalışmalarını sürdürdüklerini doğruladı.

Elektrik Faturaları Daha Kolay Ödenecek

Faturaların Bitcoin yada değişik kripto paralar ile ödenmesinin daha çok maliyet tasarrufu sağlayacak bulunduğunu belirten yetkililer, bunu başarmak adına yapılması gerekenin ise kendilerinin projeyi başarı ile tamamlaması yönünde bulunduğunu deklare etti.

ABD’nin ve dünyanın en büyük perakende devleri içinde ilk 2 sıralamasında bulunan Walmart’ın gücü bayağı fazla. Bu enerjisini tüm başarı göstermiş olacak olduğu alanlarda kullanmak suretiyle çalışmalarını sürdüren firmanın dünyada birçok ülkede marketleri olmasına karşın Türkiye’de ise marketi bulunmamakta.

  • ABD’de en fazla alışveriş meydana getirilen marketler grubu içinde ilk sırada bulunan Walmart, Türkiye’de Migros’un 20-25 kat daha büyük olanı ve oldukça daha çok alanda etkinlik göstereni olarak düşünülebilir. Hali ile bu tür adımları atabilmesinin önünde engel yok.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir