Yargıtay Kararından Sonra Kripto Para Mobil Uygulamaları Hindistan’da Yükseliyor

Kripto işletmeler, kullanıcıları mobil uygulamalar benzer biçimde ürünlerle çekerek Hindistan pazarında ilgi çekmeye devam ediyor.

Hindistan’ın kripto geliştiricileri, ülkenin Yüksek Mahkemesi tarafınca blockchain teknolojisi ile ilgili pozitif bir kararın peşinden yeni mobil uygulamalar yayınlamaya başladı. Mahkeme’nin sonucu, daha ilkin bankaların kripto traderlarına ve işletmelerine hizmet vermesini yasaklayan yasaları tersine çevirdi.

Hindistan Kripto Pazarına Artan İlgi

Dijital varlık yatırım şirketi B21, son zamanlarda bu değişimler ışığında kendi Blockchain yatırım portföyü uygulamasını başlattı. Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin ülkedeki “dijital varlık yatırımlarına ilginin döviz alım satım hacimlerinde artışa yol açtığını” duyurduğu haberini ise B21 şirketi verdi.

B21’in kurucusu ve yöneticisi Nittel Agarwal, yapmış olduğu açıklamada, Yüksek Mahkemenin kararını takiben değişen teknolojinin Hindistan’daki pazar potansiyeli hakkında yorum yapmış oldu:

“Hindistan’daki karar, akıllı telefon mevzusunda bilgili büyük bir nüfus ve daha ilkin kendileri için mevcut olmayan yatırım fırsatları arayan büyük bir yatırımcı sınıfı gördüğümüz için Hindistan’daki ortaklıklara ve pazarlamaya odaklanmamıza destek oldu.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir