Yarılanmaya Son 20 Dakika: Halving Litecoin’i Nasıl Etkileyecek?

Ortalama bir senedir kripto para yatırımcılarının merakla beklediği LTC blok ödülü yarılanması ortalama 20 dakika içinde gerçekleşecek ve Litecoin için deyim yerindeyse yeni bir dönem başlamış olacak.

Litecoin blok ödülünün 25 LTC’den 12,5 LTC’ye gerileyecek olmasının uzun solukta Litecoin fiyatını pozitif yönde etkileyeceği düşünülüyor. Halvingle beraber Litecoin üretiminin yarı yarıya düşmesi kısa vadede ağı negatif etkileyebilir. Şu sebeple Litecoin üretiminin azalması, madencilerin gelirlerinde de mühim bir düşüşe yol açacak. Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee’nin de belirttiği suretiyle Litecoin’de yarılanma sebebiyle kısa süreli bir arz şoku yaşanması umut ediliyor.

Litecoin Yükselişe Geçecek Mi?

Yarılanmanın peşinden Litecoin’in kısa vadede yükselişe geçip geçmeyeceği ise en oldukca dört gözle beklenen konuların başlangıcında geliyor. Sadece geçmiş tecrübelere bakılırsa yarılanma çoğu zaman gerçekleşmeden ilkin fiyatlanıyor. Bu senenin başından itibaren inanılmaz bir performans sergileyerek 20 dolar bandından 150 dolara kadar yükselmeyi başaran Litecoin senenin en iyi performans sergileyen kripto paraları içinde yer ediniyor.

Yarılanmanın kısa vadeli etkilerine ilişkin herhangi bir izahat yapmak zor olsa da uzun solukta Litecoin’i pozitif yönde etkileyeceğini söylemek mümkün. Litecoin yarılanmaya 20 dakika kala %7,32’lik yükselişle 98,86 dolardan işlem görüyordu.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir