Yatırımcılar Dikkat: Coinbase Bu Kripto Parayı Delist Ediyor

ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, İngiltere’deki müşterileri için gizlilik kripto para Zcash (ZEC) desteğini kaldırıyor.

Borsanın geride bıraktığımız Cuma günü kullanıcılarına yollamış olduğu e-postada 26 Ağustos’tan itibaren, Coinbase’in İngiltere’deki müşterileri artık Zcash bakiyesi tutamayacak.

E-postada yer edinen bilgilere nazaran İngiltere’deki Coinbase kullanıcıları Zcash bakiyelerini ya başka bir kripto para birimine dönüştürmek zorunda kalacaklar ya da başka bir borsaya taşıyacak.

Müşteriler 26 Ağustos’a kadar herhangi tercihte bulunmaz ise Coinbase,  Zcash bakiyelerini otomatikman müşterilerin GBP cüzdanlarına çekeceğini deklare etti.

Zcash’in geliştirici şirketi Electric Coin Company, Cuma günü yapmış olduğu açıklamada İngiltere vatandaşlarının CEX.IO vasıtasıyla Zcash alım satımına devam edebileceklerini belirterek şu açıklamada bulunmuş oldu:

Coinbase hariç“ İngiltere’deki başka hiçbir borsa etkilenmedi.

Coinbase’in Zcash’a yönelik ani delist sonucu, İngiltere Vergi Dairesi HMRC’nin ülkede etkinlik gösteren kripto para borsaları Coinbase, eToro ve CEX.IO’dan gelen alan kişi bilgilerini ve işlem bilgilerini talep etmesinden kaynaklanıyor.

Electric Coin Company ise, Cuma günkü tweet’inde Zcash’in İngiltere’nin kripto para düzenlemeleriyle, müşterini tanı (KYC) / kara para aklamayı önleme (AML) prosedürleriyle %100 uyumlu” bulunduğunu deklare etti.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir