Yeni Başlayanlar İçin Exodus Wallet Rehberi: Exodus Bitcoin Cüzdanı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

GİRİŞ

Kripto para biriminizi uzun süre saklamak istiyorsanız, kağıt yada donanım cüzdanları en iyi seçenektir. Exodus cüzdanı benzer biçimde cüzdanlar, tertipli olarak ufak miktarlarda kripto para birimi kullanan kişiler için harikadır. Bir kripto para birimini diğeriyle değişiklik yapmak istiyorsanız da bu cüzdan en iyi seçenek olabilir.

Bu yazıda, size Exodus Cüzdanı ve genel yönleri hakkında detaylı bir rehber vereceğiz. Şimdi bu Exodus Cüzdan incelemesine detaylı bir şekilde bakalım.

Genel Bakış

Tam İsim Exodus Wallet
Yayınlanma Zamanı 2015
Cüzdan türü Çoklu para birimi, Mobil Tabanlı, Web Tabanlı cüzdan
Fiyat Parasız
Desteklenen platformlar Linux, Windows, macOS, Android ve iOS
Desteklenen kripto para birimleri Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Stellar (XLM), Litecoin (LTC) ve daha fazlasını içeren 100’den fazla desteklenen coin
Mobil destek var mı? Evet

Exodus Wallet Nedir?

Exodus cüzdanı nispeten yeni bir yazılım cüzdanıdır. 2015 senesinde JP Richardson ve Daniel Castagnoli tarafınca ortak kurulmuştur. Exodus, kripto para birimi cüzdanının parasız indirilebilir masaüstü ve akıllı telefon sürümlerini sağlarken, Trezor One ve Trezor Model T ile donanım cüzdanı uyumluluğuna da izin veriyor.

Exodus, kullanıcı dostu, çoklu kripto para cüzdanı olacak şekilde tasarlanmıştır. Exodus Wallet, yerleşik bir değişiklik sağlayarak ve donanım cüzdanlarıyla uyumluluk elde eden birkaç yazılım cüzdanından biri olarak kripto topluluğundaki birçok şahıs tarafınca iyi karşılanmıştır.

Exodus Cüzdan Özellikleri

 1. Kullanıcı Arayüzü: Exodus cüzdan, en kullanıcı dostu cüzdanlardan biridir. Kapsamlı bir denetim paneli, diyagramlar ve canlı grafikler sunar.
 2. Çoklu Para Desteği: Cüzdan fazlaca sayıda kripto para birimini destek sunar. Tüm varlıklarınızı tek bir yerde saklamak, tecim yapmayı ve harcamayı kolaylaştırır.
 3. Yerleşik tecim ve portföy işlevleri: Para birimlerini değişiklik yapmak ve kazançları yada kayıpları izlemek Exodus’ta fazlaca kolaydır.
 4. Otomatik ücret ayarlaması: Kripto para biriminde yeni başlayanlar, işlemler için doğru ağ ücretlerini belirleme mevzusunda güvenilir olmayabilir. Exodus bunu onlar için halleder.
 5. Güvenlik: Kullanıcının cihazında depolanan yada bir işlem yapılırken gönderilen tüm veriler tamamen şifrelenir. Exodus’un kripto para biriminiz hakkında bilgisi yada erişimi yoktur, bu da şeffaflığı güvence eder.
 6. Satın alan Desteği: Kullanıcılara sorunlarını iyi mi çözecekleri mevzusunda tavsiyede bulunmak için 7/24 satın alan desteği hizmeti mevcuttur.

Exodus Cüzdan Ücretleri ve Limitleri

Exodus cüzdanlarını indirmek ve kullanmak parasızdır. Mobil cüzdanları da ihtiva eder. Exodus cüzdanı vesilesiyle varlıkları takas ederken, Exodus ticaretten ufak bir komisyon alır. Bununla beraber, Exodus’ta dijital varlıkları göndermek için bir ağ tutarı vardır.

Exodus Cüzdan Destekli Para Birimleri

Exodus cüzdan, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin benzer biçimde tüm mühim olanlar dahil olmak suretiyle 100’den fazla kripto para birimini ve token destek sunar. Exodus cüzdan tarafınca desteklenen belli başlı kripto para birimlerinden bazıları aşağıdaki benzer biçimde listelenebilir:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Stellar (XLM)
 • Tether USD (USDT)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Litecoin (LTC)
 • EOS (EOS)
 • Monero (XMR)
 • Bitcoin SV (BSV)
 • Binance Coin (BNB)
 • Chainlink (LINK)
 • Cosmos (ATOM)
 • DAI (DAI)
 • Tezos (XTZ)
 • Tron (TRX)
 • Cardano (ADA)

Exodus Wallet Güvenli Midir?

Exodus geliştirme ekibi, kullanıcılar için maksimum koruma sağlamak amacıyla hataları bulmak ve gidermek için platformu periyodik olarak denetim eder. Cüzdan ek olarak kullanıcılara, hususi anahtarları almak için ana cihazda bir arıza yada hasar olması durumunda kullanılabilecek başlangıç ​​cümleleri sağlar.

Exodus cüzdanı, kullanıcı fonları üstünde tam denetim sağlamış oldu. İyi şifreler geliştirerek ve kurtarma için tohumu koruyarak hesabınızı güvence altına almak da sizin görevinizdir.

Exodus Cüzdanına Iyi mi Kayıt Olunur?

Adım 1: Exodus resmi internet sayfasını ziyaret edin ve platformunuza bakılırsa uygulamayı indirin: Mac, Windows yada Linux.

Adım 2: Cüzdanı başarıyla oluşturmak için ekrandaki talimatları izleyin.

Adım 3: Kurulduktan sonrasında açın ve platformun sol kısmındaki “cüzdan” sekmesine tıklayın. Artık cüzdanı kullanmaya hazırsınız.

Adım 4: Exodus’u ilk indirdiğinizde, sizden cüzdanınız için bir gizyazı oluşturmayı içeren yedekleme sürecinden geçmenizi isteyecektir.

Adım 5 : Cüzdanınızın rastgele oluşturulmuş 12 kelimelik gizli saklı “kurtarma cümlesini” de alacaksınız . Bu, tüm varlıklarınız için bir ana anahtar işlevi gören gizli saklı bir ifadedir.

Exodus Cüzdan Kullanarak Kripto Varlıkları Iyi mi Gönderilir?

Adım 1: Bilgisayarınızdaki Exodus cüzdan yazılımını açın.

Adım 2: Ekranın sol tarafında bulunan Cüzdan” ı tıklayın.

Adım 3: Listeden göndermek istediğiniz tokenı (Örn. Ethereum) seçin ve Gönder” düğmesine tıklayın.

Adım 4: Alıcı adresini ve göndermek istediğiniz kripto para miktarını (örn. ETH) girin.

Adım 5: Arkasından “Gönder” düğmesine tıklayın. Adresi manuel olarak girmek yerine barkod simgesine tıklayarak QR kodunu tarayabilirsiniz.

Adım 6: Arkasından, tutarı ve adresi içeren bir onay penceresi görmüş olacaksınız. Geçerli olduğundan güvenilir olmak için adresi iki kez deneyin ve ‘Gönder’ düğmesini tıklayın.

Exodus Cüzdan Kullanılarak Kripto Varlıkları Iyi mi Alınır?

Adım 1: Bilgisayarınızdaki Exodus cüzdan yazılımını açın.

Adım 2: Ekranın sol tarafında bulunan Cüzdan” ı tıklayın.

Adım 3: Almak istediğiniz tokenı seçin (örn. BTC) ve arkasından ‘Al’ düğmesine tıklayın.

Adım 4: Şimdi, ekranınız alıcı adresini gösterecektir.

Adım 5: Adresi kopyalayabilir yada QR kodunu gönderene paylaşabilirsiniz.

Adım 6: Gönderen işlemi başlattıktan sonrasında, parayı cüzdanınıza alacaksınız.

Exodus Cüzdan Artıları ve Eksileri Nedir?

 Artıları

 • Arayüz kullanımı kolay
 • Kayıt gerektirmeden parasız indirilebilir
 • Donanım cüzdan desteği
 • Kolay tecim için Shapeshift değişimiyle entegre
 • Birden fazlaca para birimini destek sunar
 • 7/24 hizmet veren satın alan hizmetleri

 Eksileri

 • Mobil uygulama daha azca kripto para birimini destek sunar
 • Uygulamada kripto para satın almanın yolu yok
 • Cüzdandaki fiat işlemlerine kripto para birimini desteklemez
 • Fazlaca sayıda kripto para depolamak için ideal değil
 • Sınırı olan güvenlik özellikleri

Son Düşünceler

Exodus cüzdanı, yeni başlamış olan kripto para birimi meraklıları için mükemmeldir. Bunun sebebi, kullanımının fazlaca kolay olması ve yalnızca Bitcoin yada Ethereum değil, birden fazla değişik kripto para birimini depolamanıza ve tecim yapmanıza izin vermesidir. Ek olarak Exodus cüzdan bir yazılımdır, bu yüzden kripto paralarınızı gerçek bir borsada tutmaktan fazlaca daha güvenli bir seçenektir.

Exodus cüzdanına çoğu zaman mevcut piyasadaki daha iyi yazılım cüzdanlarından biri olarak atıfta bulunulur. Kullanıcılara soğuk bir cüzdan kadar güvenlik sağlamasa da, bilhassa günlük hayatınızda değişik kripto para birimleriyle uğraşan etken bir yatırımcı iseniz, kesinlikle dikkate almaya kıymet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir