Yeni Başlayanlar İçin Korbit Rehberi: Korbit Borsası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Korbit Borsası Nedir?

Korbit, Cenup Kore’deki en büyük kripto para borsasıdır. Bu Kore kripto para borsasının anlaştığı ana para birimleri Bitcoin ve Ethereum’dur. Müşteriler ek olarak bu değişiklik yöntemiyle Ripple da satın alabilirler. Burada dijital varlıklar Kore Wonu (KRW) ile eşleştirilir.

Kore kripto para borsasının misyonu, Bitcoin ve Blockchain şeklinde yeni teknolojileri kullanarak özgür kıymet akışını sağlamaktır. Finansal hizmetlerin yanı sıra, bireylerin güvenlik yada rahatlıktan taviz vermeden birbirleriyle özgürce işlem yapabilecekleri bir dünya yaratmak istiyorlar. Ek olarak Korbit, “Dünyanın İlk Bitcoin Kore Borsası” olarak da adlandırılır.

Korbit Borsası’nın Zamanı

2013 senesinde Kangmo Kim, Louis Jinhwa Kim ve Tony Lyu tarafınca kurulan Seul merkezli Korbit, büyük bir Kore kripto para borsasıdır. Faaliyetler, çeşitli risk sermayedarlarından büyük finansman sağlandıktan sonrasında 2014 senesinde başladı.
Koreli kripto para borsası yatırımcılardan 3.6 Milyon dolar sağlamış oldu.

Niçin Korbit Kripto Para Borsası’nı Kullanmalıyım?

Korbit, tamamı KRW (Kore Wonu)’ye karşı kripto olan 30 işlem çiftine haizdir. Bundan dolayı, KRW’yi kripto para birimlerine karşı takas etmek isteyen hepimiz için muhteşem bir borsadır. Borsa ek olarak otomatik tecim için bir tecim API’si sunar.

Kullanıcılar, bu platformu kullanarak paralarını, işlem tutarı uygulanmayan Bitcoin kullanarak Kore bankalarına kolayca gönderebilirler.

Kore Borsası Korbit’in Özellikleri

  • Oldukça çeşitli kripto para birimleri – Borsa, ortalama 30 tecim çiftini listeler. Ek olarak devamlı olarak yeni çiftler ekliyorlar.
  • Satın alan Fonlarının Güvenli Korunması – Korbit, bilgisayar korsanlığı saldırılarına karşı koruma sağlamak için güvenlik önlemlerine haizdir.
  • Güvenilir – En iyi güvenlik sistemini ve emin bir sunucuyu sağlar
  • Muhteşem Satın alan Hizmeti – Korbit, e-posta ile sorulan sorular için %90’a varan hizmet seviyesi ve süratli cevap süresine haizdir.

Korbit Borsası Iyi mi Çalışır?

Değişik borsalar değişik ticari görüşlere haizdir. Ve aslen “en iyi görüş” diye bir şey yoktur. Hangi borsanın ve görünümün kime uygun olduğu da traderlara kalmıştır. Korbit, aşağıdaki tecim görünümünü sağlar.

Ticaretten ilkin anlaşılması ihtiyaç duyulan 3 şey vardır:

  • Doğrulama – Yatırımcılar Korbit borsasında bir hesap oluşturmalıdır. Bir hesap oluşturmak için; ana sayfanın sağ üst tarafındaki “Kaydol” düğmesine tıklayın ve bu sizi onların kayıt sayfasına yönlendirecektir. Etken bir e-posta hesabı sağlayın arkasından verilen adrese bir onay e-postası alacaksınız. Doğrulama kodunu onaylayın.
  • Para Yatırma / Para Çekme – Korbit borsasında para yatırmak tamamen parasızdır. Korbit, BTC’yi çektiğinizde 0,001 BTC çekim tutarı alır.
  • Korbit İşlem Ücretleri – Korbit İşlem ücretleri aşama bazlıdır ve bu 30 günlük bir süreye bağlıdır. Hacim 100 milyon KRW’nin altındaysa alıcı tutarı  %0.20 ise yapıcı tutarı %0.08’dir. Hacim ne kadar yüksek olursa ücretler düşer. Bir yatırımcı aylık 100 milyar KRW’nin üstünde bir işlem hacmine girerse, üretici tutarı ÜCRETSİZ ve alıcı tutarı %0,01 olur.

Bitcoin almak yada satmak için, “tecim” e tıklayın ve kripto para birimini seçin. Kullanıcı ondan sonra vermek istediği emri, doğrusu limit emri yada stop emri seçebilir. Kullanıcı ondan sonra para birimini satın almak istediği tutarı seçebilir. Kullanıcı satış yapıyorsa, sipariş vermeden ilkin o kripto paranın gerçek zamanlı fiyatını denetim edebilir.

Korbit Doğrulama Iyi mi Gerçekleşir?

Platform, 0’dan 5’e kadar olan 6 doğrulama seviyesi sunar. Tüm yeni hesaplara “Düzey 0” atanır. Her düzey giderek daha büyük günlük para yatırma ve çekme limitleri sağlar ve giderek daha çok kişisel data gerektirir. BTC, BCH, BTG, ETH, ETC ve XRP dışındaki para birimlerinde işlem yapmak için 3. seviyeye geçmeniz gerekecektir.

Her seviyenin gereksinimlerini ve avantajlarını Korbit borsasında detaylı bir halde bulabilirsiniz.

Korbit Borsası’na Iyi mi Erişilir?

Bu Kore Kripto Para Birimi Borsası, tecim faaliyetlerini yürütmek için web tabanlı bir arayüz sağlar.

Korbit Web Platformu

Korbit’in web sürümü, gerçek tecim arayüzünden bir grafik ayrımı gösterir. Bu, kullananların grafikleri bir pencerede çözümleme etmelerine ve işlemlerini başka bir pencerede gerçekleştirmelerine olanak tanır.

Kullanıcılar ek olarak buyruk defterine de erişebilirler. Bu buyruk defteri, platformdaki traderlar için çeşitli piyasa girişlerini kaydeder. Borsa, kayıtları bir piyasa duyarlılığı göstergesi olarak kullanabilir ve ilgili kripto için bir alım yada satıma işaret edebilir.

Grafikler, temel çözümleme araçlarıyla beraber gelir. Sadece derin bir teknik çözümleme yapmak için yeterince detaylı değillerdir. Bundan dolayı, derinlemesine yoğun teknik çözümleme yapılacaksa yatırımcıların harici grafik yazılımı kullanımına başvurmaları gerekebilir.

Korbit Mobil Platform

Korbit kripto para borsası Android uygulaması sağlar, sadece bu uygulama beta sürümündedir. Bununla beraber, masaüstü sürümü mobil cihazlarda kullanım için uygun şekilde optimize edilmiştir ve bu, akıllı telefon ve tablet kullanıcıları bu platformda bu şekilde çalışabilir.

Korbit Güvenli Midir?

Korbit exchange yalnız temel gizyazı doğrulaması sağlar. Herhangi bir ek güvenlik özelliği sağlamaz. Hesap yapılandırma sayfasının bir güvenlik kısmı varken, oturum açtıktan sonrasında nereye gideceğinizi değiştirebilmek için bir ayar ihtiva eder. Kullanıcılar cüzdan sayfasını yada işlem sayfasını seçebilirler.

Son Düşünceler

Korbit, Cenup Kore’de fiat para birimi kullanarak kripto ticareti icra eden ilk kripto para borsasıydı. 2014 yılından beri kaliteli hizmet sürdürülmektedir.

Bununla beraber, kripto para piyasası dünya genelinde bir fenomen olduğundan platformun küresel kullanıcılara bakması icap ettiğini düşünüyoruz. Bu Kore kripto para birimi değişimi, tecim yapmak için mükemmel bir platform ve gelecek günlerde daha da yükselebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir