Yeni Başlayanlar İçin LocalBitcoins Rehberi: LocalBitcoins Borsası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

GİRİŞ

Kripto para ticareti, çağıl ve gelişmiş işlevsellik sunarak büyümeye ve benimsenmeye devam ediyor. Yatırımcıların önüne daha çok takas ve seçenek konulmasıyla, işlem yapılacak borsayı bulmak sıkıntılı bir vazife olabilir.

Doğru borsayı seçmenize destek olmak için, işte güvenilir ve istikrarlı bir borsanın özeti: LocalBitcoins.

Bu yazımızda, size LocalBitcoins borsası hakkında eksiksiz bir rehber sunacağız ve özellikleri, ücretleri, artıları ve eksileri ve oldukca daha fazlası şeklinde yanlarını inceleyeceğiz. Şimdi LocalBitcoins borsa incelemesinde ayrıntılara bakalım.

Genel Bakış

Yasal isim LocalBitcoins Borsası
Merkez Helsinki, Finlandiya
CEO Sebastian Sonntag
Kurum Yılı 2012
Exchange Türü Merkezileştirilmiş
Tecim Ücretleri Maker: %1.00 / Taker: %0.00
Para Yatırma Şekilleri Banka Havalesi, Kredi Kartı ve Kripto Para Birimi
Desteklenen Kriptolar Bitcoin (BTC)
Fiat Hayır
Alan kişi servisi E-posta adresi
Tecim Seçenekleri Spot Tecim

LocalBitcoins Nedir?

LocalBitcoins, 2012 senesinde Finlandiya’da kuruldu. Değişiklik platformu Nikolaus Kangas tarafınca oluşturuldu ve dış finansman olmaksızın dünyanın önde gelen Bitcoin pazarlarından biri haline geldi.

LocalBitcoins, dünyanın her yerinden satıcılar/alıcılar için Bitcoin’lerle tanışmak ve takas etmek için bir forum sağlar. Tüm dünyada tüketicilere haiz olan Localbitcoins, etken kullananların bitcoin satın alıp sattığı 280 ülkeye dağıtılmaktadır.

LocalBitcoins Özellikleri

 1.  Gizlilik: Lüzumlu olan tek data, bir hesaba kaydolmak için bir e-posta adresidir. Kişisel kimlik doğrulaması lüzumlu değildir ve işlemler üçüncü bir kişi tarafınca değil direkt başka bir kullanıcıyla gerçekleştirilebilir.
 2. Ödeme Şekilleri: LocalBitcoins kullanıcıları, çeşitli ödeme yöntemlerini kullanarak alıp satmakta özgürdür. Alıcılar için mevcut ödeme şekilleri, kullananların konumuna bağlı olacaktır.
 3. İşlemler: İşlemler, döviz dışı ödeme ve kullanıcılar arasındaki yazışma dahil olmak suretiyle bir takım prosedür vesilesiyle gerçekleştirilir.
 4. Desteklenen Ülkeler: LocalBitcoins, 248’den fazla ülkeden satıcı listeleri ile dünya genelinde mevcuttur. Sadece New York, İran ve Almanya’daki kullanıcılar mahalli bitcoin hizmetlerinden yararlanamaz.
 5. Güvenlik: LocalBitcoins, Emanet hizmeti, Oturum Açma Koruması, 2FA vb. şeklinde çeşitli etkili güvenlik önlemlerinin kullanılması kanalıyla güvenli ticarete izin verir.
 6. Alan kişi Desteği: LocalBitcoins, 7 gün 24 saat hizmet veren duyarlı alan kişi desteğine haizdir. Ek olarak, bir çok probleminin yanıtının bulunabileceği kapsamlı bir SSS sayfasına haizdir.

LocalBitcoins Ücretleri ve Limitleri

Borsada bitcoin imzalamak, satın almak ve satmak için herhangi bir ücret yoktur. Bir tecim ortağı bulmaya gayret gösteren borsada reklam veren kişiler için %1 ücret alırlar. Reklama yanıt veren kişiden herhangi bir tecim tutarı alınmaz.

LocalBitcoins ağı dışındaki cüzdanlara para çekme işlemi 0.00005 BTC’dir. Kullanıcılar ek olarak bir bitcoin işlemiyle beraber gelen bir blockchain işlem tutarı ödemek zorunda kalacaktır.

LocalBitcoins’de Desteklenen Para Birimleri ve Ödeme Şekilleri

LocalBitcoins, yalnızca Bitcoin (BTC) alım satımını destek sunar. İtibari mevduat bulundurmadığından, borsanın desteklediği resmi fiat para birimleri yoktur.

LocalBitcoins borsası tarafınca desteklenen çeşitli ödeme şekilleri şunları ihtiva eder:

 • Paypal
 • Wire aktarma
 • SEPA
 • Neteller
 • MoneyGram
 • Skrill
 • Cash deposits
 • Payoneer
 • Payza
 • WeChat

LocalBitcoins Mobil Uygulaması

LocalBitcoins borsası tarafınca Google Play’de yada Apple Store’da hemen hemen sağlanan bir mobil uygulama bulunmamaktadır.

LocalBitcoins’e Iyi mi Kayıt Olunur?

Adım 1: Resmi internet sayfasına gidin. Arkasından “parasız kaydolun” sekmesine tıklayın.

Adım 2: Arkasından kullanıcı adı, e-posta kimliği şeklinde lüzumlu detayları doldurun ve kuvvetli bir gizyazı seçin.

Adım 3: Ondan sonra “kayıt” a tıklayın.

Adım 4: Arkasından, doğrulamayı tamamlamak için hesap ayarlarınızın Doğrulama” sekmesine gidin.

LocalBitcoins Şifresi Iyi mi Kurtarılır?

Giriş sayfasındaki “Şifrenizi mi unuttunuz?”  seçeneğine tıklayın. Ondan sonra kayıtlı E-posta adresinizi girin ve “Kodu Gönder” düğmesine tıklayın. Şimdi alınan e-posta doğrulama kodu için posta kutunuzu deneyin. Arkasından, yeni bir giriş şifresi belirleyebileceğiniz bağlantıya tıklayın.

LocalBitcoins’de Kripto Para Iyi mi Gönderilir?

Adım 1: Hesabınıza giriş yapın, arkasından denetim panelinde “Cüzdan” ı tıklayın.

Adım 2: Arkasından “Bitcoin gönder”i tıklayın.

Adım 3: Burada, satın aldığınız BTC varlıklarınızı cüzdanınıza aktarmak için kişisel cüzdanlarınızın bitcoin adresini ekleyebilirsiniz.

LocalBitcoins’de Kripto Para Iyi mi Alınır?

Adım 1: Hesabınıza giriş yapın, arkasından denetim panelinde “Cüzdan”ı tıklayın.

Adım 2: Arkasından “Bitcoin al”ı tıklayın.

Adım 3: Burada, BTC’yi cüzdanınıza almak için alıcının bitcoin adresini ekleyebilirsiniz.

LocalBitcoins’de Kripto Para Birimleri Iyi mi Satın Alınır?

Adım 1: Hesabınıza giriş yapın. Ana sayfaya gidin ve “Süratli Satın Al”ı tıklayın.

Adım 2: Şimdi arama kutusuna, satın almak istediğiniz tutarı kendi para biriminizde, bulunduğunuz yeri belirterek doldurun ve bir ödeme yöntemi seçin.

Adım 3: İlanlar listesinden, iyi bir saygınlık puanına ve yüksek oranda alım satım işlemine haiz bir traderdan birini seçin. Bir reklam hakkında daha çok data görüntülemek için ‘Satın Al’ düğmesine tıklayabilirsiniz .

Adım 4: İşlemi başlatmak için mavi kutuya ne kadar satın almak istediğinizi yazın, satıcı için bir ileti girin ve ticareti başlatmak için “İşlem isteği gönder” düğmesine tıklayın.

Adım 5: Ödemeyi yaptıktan sonrasında, “Ödedim” düğmesini tıklayın.

Adım 6: Trader ödemenizin alındığını doğruladıktan sonrasında Bitcoin’iniz emanetten çıkarılır ve anında LocalBitcoins cüzdanınızda kullanılabilir.

LocalBitcoins’de Kripto Para Birimleri Iyi mi Satılır?

Adım 1: Hesabınıza giriş yapın. Ana sayfaya gidin ve “Süratli Satış”a tıklayın.

Adım 2: Şimdi arama kutusuna, kendi para biriminizde, bulunduğunuz yeri belirterek satmak istediğiniz meblağ ile formu doldurun ve bir ödeme yöntemi seçin.

Adım 3: İlanlar listesinden, iyi bir saygınlık puanına ve yüksek oranda alım satım işlemine haiz bir traderdan birini seçin. Bir reklam hakkında daha çok data görüntülemek için ‘Sat’ düğmesine tıklayabilirsiniz .

Adım 4: İşlemi başlatmak için mavi kutuya ne kadar satmak istediğinizi yazın, alıcı için bir ileti girin ve ticareti başlatmak için ” İşlem isteği gönder” düğmesine tıklayın.

Adım 5: Ödemenin yapıldığını onayladıktan sonrasında, sayfayı aşağı kaydırabilir ve “Bitcoin Özgür Bırak”ı seçebilirsiniz .

Adım 6: Bu, Bitcoin’leri ticari emanetten alıcıya gönderecek ve ticareti tamamlayacaktır.

LocalBitcoins Artıları ve Eksileri

 Artıları

 • Fazlaca çeşitli ödeme seçenekleri var
 • Dünya genelinde mevcuttur
 • Makul platform ücretlerine haizdir
 • Yüksek Likidite
 • Süratli işlemler

 Eksileri

 • Yabancılarla uğraşmak dolandırıcılık seçeneğini artırabilir
 • Büyük alıcılar için etkili değil
 • Çoğu zaman daha yüksek döviz kurları

Son Düşünceler

Alıcıları ve satıcıları manuel olarak eşleştiren öteki borsaların aksine, LocalBitcoins, kullananların direkt bağlantı kurmasına olanak tanır. LocalBitcoins, talep ettiğiniz ödeme yöntemlerini başka bir yerde bulamadığınızda bitcoin satın almak için uygun bir platformdur.

Sadece, bu internet sayfasında oranlar çoğu zaman daha yüksektir ve dolandırılmayı durdurmak için lüzumlu özeni göstermeniz gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir