Yeni bir ‘fork’ daha: Litecoin Cash geliyor!

Bugüne dek birçok geliştirici, Bitcoin‘i onlarca defa fork etmeyi başardı. Öyleki ki artık Ethereum‘un bile kendi fork’u mevcut. Şimdilerde aldığımız bir habere göreyse Litecoin de fork edilen kripto para birimleri arasına katılmak için gün sayıyor. Fork edilmeye hazırlanan yeni kripto para biriminin adı ise Litecoin Cash olacak.

Fork işleminin arkasından halihazırda Litecoin sahibi olan tüm yatırımcılar 1’e 10 oranında Litecoin Cash sahibi olacaklar. Kod adı LCC olarak belirtilen Litecoin Cash‘ta ise SHA-256 algoritması kullanılacak. Bu, Bitcoin’de kullanılanla aynı algoritma.

LTC yatırımcılarına on katı LCC dağıtılacak!

Bitcointalk forumlarında meydana getirilen duyuruda Litecoin Cash geliştiricilerinin Litecoin‘in blok boyutu 1,371,111 iken çatallama, kısaca fork işlemine başlamış olacağı ve bu esnada Litecoin sahibi olan her insanın tam 10 katı Litecoin Cash elde edeceği bilgisi verildi.

Daha ilkin de birçok coin fork edilmişti

Kripto para yatırımcıları fork işlemlerine pek de yabancı sayılmazlar. Halihazırda en popüler fork coinlerinden biri, Bitcoin Cash. Geçtiğimiz yılı oldukça kârlı bir grafikle kapatan Bitcoin Cash, Bitcoin‘in blok boyutuyla ilgili sınırlamaları protesto eden bir ekip tarafınca hayata geçirilmişti.

Bir öteki fork olan Bitcoin Gold ise devasa madencilik çiftliklerine haiz şirketlerin Bitcoin‘e yön verdiğini iddia ederek gerçek ve tam manasıyla “merkezi otorite”ye haiz olmayan bir kripto para birimini hayata geçirmek suretiyle yola çıkmıştı.

Hemen hemen yolun başlangıcında olan Litecoin Cash‘i nelerin beklediği ise bilinmezliğini koruyor.

[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir