Yok Artık: İşte Mayıs Ayında En İyi Performans Gösteren Kripto Paralar

Her ne kadar 3.200 dolarlık dip seviyesinden süratli bir yükselişle 9 bin dolar bandında kadar uzansa da Bitcoin Mayıs ayında en oldukça kıymet kazanan kripto paralar içinde 10. sırada içeriyor. Dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin 1 Mayıs’ta 5.265 dolardan işlem görüyordu ve fiyatını ay sonuna kadar 9 bin dolara yükseltmeyi başarmıştı. Buna karşın Bitcoin performansıyla altcoin’lerin gölgesinde kaldı. 

11-13 Mayıs tarihlerindeki keskin yükselişlerle Bitcoin fiyatı bir yıldan uzun bir süredir kıramadığı 7 bin ve 8 bin dolar seviyelerinin üstüne çıktı. Bu etkisi altına alan performansına karşın performansıyla Bitcoin’i saf dışı etmeyi başarabilen kripto paraları merak ediyor musunuz? Gelin bu kripto paraları beraber inceleyelim:

Chainlink (LINK), Dent (DENT), Bitcoin SV (BSV), Holochain (HOT) ve Bitcoin Gold şeklinde kripto para birimleri, ABD doları karşısında geride bıraktığımız Mayıs ayında %65 ila %256 içinde yükseliş kaydetti.  Altcoin’lerin toplam piyasa kapitalizasyonu, 30 Mayıs’ta son 10 ayın en yüksek seviyesine şu demek oluyor ki 125,6 milyar dolara terfi etti.

Bitcoin Cash’in hard fork’a gitmesinin peşinden ortaya çıkan Bitcoin Satoshi Vision’ın önde gelen savunucularından Craig Wright’ın adı geçtiğimiz aylarda oldukça gündemdeydi. Fitili Twitter’daki bir paylaşımla ateşlenen Craig Wright-Changpeng Zhao tartışmasının sonucunda Binance CEO’su işi değişik bir boyuta taşımış ve Bitcoin Satoshi Vision’ı platformundan delist etmişti. 

Bitcoin Satoshi Vision dünyanın en büyük kripto para borsasından delist edilmesine karşın Mayıs ayı performansıyla göz doldurdu. 21 Mayıs’ta aniden yükselişe süregelen tartışmalı kripto para birimi ilkin 100 hemen sonra da 200 dolar seviyesini aştı ve 244 dolara ulaştı. Bitcoin Satoshi Vision, 22 Kasım’da 37 dolardan işlem görüyordu. 

Mayıs Ayında En İyi Performans Sergileyen İlk 5 Kripto Para Birimi:

  • Bitcoin SV (BSV) %231
  • Chainlink (LINK) %96
  • Dent (DENT) %78
  • Holochain (HOT) %74
  • Bitcoin Gold (BTG) %64

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir