Z RAPORU: Bitcoin 10.200 Dolarda Sabit Kaldı, Ethereum 200 Doları Aştı

17 Eylül’de Bitcoin nispeten hareketsiz kalırken en kıymetli ikinci kripto para birimi Ethereum ise tekrardan 200 dolar seviyesini kırmayı başardı.

Bitcoin 10 Bin Dolar Desteğini Kaybedecek Mi?

CoinMarketCap’ten edindiğimiz verilere bakılırsa Bitcoin fiyatı bir süredir 10.100 ila 10.320 dolar içinde dalgalanıyor.

Uzun bir süredir neredeyse stabil bir görünüm çizen Bitcoin hafta başlangıcında bu görünümünü sekteye uğrattı. Öyleki ki Bitcoin dolar paritesinde 200 dolarlık ani bir kıymet kaybı yaşadı.

Önde gelen analistler hafta içinde Bitcoin’in tekrardan hareketleneceği öngörüsünde bulunsalar da bu yönde herhangi bir işaret hemen hemen görünmüyor. Bitcoin hala kuvvetli bir satış baskısıyla savaşım ediyor. Eğer bu satış baskısıyla mücadelede başarısız olursa popüler kripto para biriminde tekrardan 4 haneli sayıları görebiliriz.

ETH hem Dolar hem de Bitcoin karşısında yükseliyor

Altcoin’ler her ne kadar ayı sezonunda olsa da Ethereum istisnai yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Önde gelen kripto paralardan Ethereum haberimizin hazırlandığı sırada tehlikeli sonuç sayılabilecek 200 dolar ruhsal direncini kırmayı başarmıştı.

Piyasa kıymeti bakımından dünyanın en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum son üç gün içinde %10’u aşkın kıymet kazanarak CoinMarketCap’te ilk 20 sırada bulunan kripto paraları yükselişiyle geride bıraktı.

Haftalık Teknik Analizlerimizi Göz Atmak İster Misiniz?

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir