Z Raporu: Bitcoin İçin 10 Bin Dolar Altı Göründü, Popüler Altcoin’ler %20’ye Yakın Değer Kazandı

CoinMarketCap verilerine baktığımızda son birkaç günde yaşanmış olan yükselişlerle beraber popüler kripto para Bitcoin’in dolar paritesinde 10 bin dolar üstündeki desteğini yavaş yavaş kaybediyor.

Bitcoin, son yükseliş trendindeki ivmesini kaybettiğinden beri 10.400 ila 10.100 dolar aralığında sıkışıp kalmasıyla tekrar toparlanamadı. Üstelik Bitcoin’in stabil bir görünüm kazanması altcoin piyasasının yükselişe geçmesine niçin oldu.

Her ne kadar Bitcoin grafiği pek de ümit vadetmese de önde gelen analistler Bitcoin’in kuvvetli bir halde toparlayacağına inanıyor. Bitcoin’de hal böyleyken eToro’nun piyasa analisti Mati Greenspan’in Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu bir anket ise yatırımcıların altcoin boğasına karşı güvensizliğini net bir halde ortaya koydu. Ankete katılan 700 şahıs altcoin piyasasındaki son yükseliş dalgasının altcoin rallisiyla ilişkili olmadığını düşündüğünü belirtti.

Popüler Altcoin’lerin Son 24 Saatteki Kazancı %20’yi Aştı

An itibariyle altcoin’lerde genel itibariyle bir bayram havası hakim. Bilhassa CoinMarketCap’te ilk 20’de bulunan bazı popüler kripto paralar %20’ye yakın kıymet kazanmıştır.

Yükselişe öncülük eden kripto para ise son düşüş trendine de öncülük eden Stellar Lumens (XLM) oldu. Ağustos ayından bu yana 0,07 dolara ulaşamayan Stellar (XLM) böylece şeytanın bacağını kırmayı başardı. Stellar’ı (XLM) ise sırasıyla Ripple (XRP), Tron (TRX) ve Tezos (TZX) takip ediyor. Piyasa kıymeti bakımından dünyanın en popüler altcoin’i ise dün 200 doları kırmayı başardı. Son 24 saat içinde %8’i aşkın kıymet kazanan Ethereum (ETH) son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir